Boya

Korozyona karşı etkin koruma

Boya seçimi

Müşteri standartları, ortam koşulları, ekipman veya boru içerisindeki ürün sıcaklığı, güneş veya deniz suyu maruziyeti, ekipman içindeki ürün ile boyanın teması gibi etkenler boya seçiminin yapılmasında önemli rol oynamaktadır. Boya tedarikçisinin gözetiminde yapılan boya seçimi ile uygulanacak bölgedeki korozyon direnci en yüksek boya sistemi seçilmektedir.

Endüstriyel çelik yapılar, boru hatları, ekipmanlar, depolama tankları, platformlar, bacalar, rüzgar türbinleri, köprüler, gemiler ve bunu gibi tüm insan yapılarının korozyona karşı korunmaya ihtiyacı vardır. Doğru seçilen ve uygulanan boya sistemi ile korozyona karşı direnç talep edilen süre boyunca sağlanabilir. DETA bu noktada mühendislik yaklaşımları ile müşterinin ihtiyacı olabilecek kapsamlı desteği sağlayabilmektedir.

Yüzey hazırlama

Boya işine başlamadan önce yapılması gereken yüzey hazırlığı, boyanın yapışmasını artırmak için yüzeyin işlenme sürecidir. Boya performansını etkileyen en önemli faktör, yüzey hazırlığının kalitesidir. Yüzey hazırlığı, uygulanacak boyanın niteliğine göre mekanik veya kimyasal olarak yapılabilir. DETA olarak mekanik temizlik, basınçlı su ile temizlik, kumlama ve kimyasal temizlik metotları ile yüzey hazırlama yapabilmekteyiz.

Boya uygulaması

Boyanın depolama şartlarının uygunluğundan başlayarak, doğru karışımın oranlarında karıştırılması ile boya uygulama süreci devam eder. Yüzey hazırlığı ve ortam koşullarının kontrolü sonrasında boya sisteminin uygulamasına başlanabilir. Profesyonel ekiplerimiz ile boya tedarikçilerinin kontrolünde yaptığımız uygulamalarımızla en iyi sonuca ulaşmaktayız. İlgili kalite standartlarına uygun olarak yaptığımız işin kalite raporları müşteri talebi doğrultusunda hazırlanabilmektedir.

Uzman bir ekibe mi ihtiyacınız var? Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
20 yıllı aşan deneyimli kadrosuyla ile kurulmuş olan DETA, genç ve dinamik yapısı ile müşterilerine hizmet vermektedir. DETA, Türkiye, Rusya, BDY ülkeleri, Avrupa ve Orta-Doğu'da faaliyet gösterebilmektedir.